31.8. 2019 - Memoriál manželů Vymětalových Svitavy

04.09.2019 14:03
 
Naše premiérová účast na tradičním turnaji pro 16 družstev starších žákyň z celé ČR měla být první zkouškou nově se rodícího družstva starších žákyň. Turnaj probíhal v krásném prostředí svitavské sportovní haly, za skvělé organizace místního volejbalového klubu. Naše starší žákyně nejsou až tak novým družstvem co do jmen v sestavě, ale co do postavení na jednotlivých postech. Holky spolu odehrály již několik sezon v kategorii mladších žákyň. Jedinou nově příchozí hráčkou je Kačka Procházková z DDM Polná, která si své místo hledá na smeči. Kačka Picková se přesunula na střed a ukázala, že nový post jí bude zcela jistě sedět. A Bára Kourková bude mít ve "straších" roli univerzálky. Ostatní posty zůstávají ve stejném obsazení.
Turnaj jsme začali ve čtyřčlenné skupině, kde nás jako poslední čekal náš tradiční turnajový soupeř: SK Hlincovka. S Hlincovkou jsme v prvním setu předvedli asi náš nejlepší výkon na turnaji a podlehli až po třech neproměněných setbolech 24-26. V prvních dvou utkáních jsme jasně přehráli soupeře z Lanškrouna a Olomouce.
Vyřazovací část turnaje jsme začali zápasem s pražským Olympem. Rychlá a organizovaná hra pozdějšího finalisty turnaje byla nad naše síly a my podlehli 0-2. V dalších zápasech jsme pak padli s Frýdkem-Místkem a v zápase o konečné 7. místo jsme vyhráli nad Olomoucí.
Zbývá jen dodat, že skvěle obsazený turnaj vyhrála Hlincovka a naše kamarádky z H. Brodu skončily po parádním turnaji bramborové. Náš první turnaji v sezoně ukázal, že máme co zlepšovat, ale zároveň i na čem stavět. Příští rok přijedeme sezonu do Svitav znovu rádi zahájit.