Křišťálový míč 18.-19.5.19 Nové Veselí

23.05.2019 15:57
 
18. a 19. května 2019 se pořádal jeden z tradičních turnajů na konci sezony, v tomto roce i s účastí zahraničních týmů ze Slovenska a Polska, se zúčastnily i naše žákyně, v sobotu starší, v neděli ty mladší.
 
Sobota - starší žákyně: Tři utkání ve skupině nám přinesla jednu výhru 2-0 (Slavia Praha), remízu 1-1 (Jiskra HB "B") a jednu nadílku 0-2 od tradičního soupeře na "křišťáláku" Hlincovky. To vše dohromady znamenalo 2. místo a postup do čtvrtfinále. Tam nás čekal nám známý soupeř Jiskra HB "A". Jiskra nám v plné sestavě nedala prakticky žádnou šanci a postoupila do semifinále, my do spodní části pavouka kde jsme po jedné výhře s Drásovem a prohře s Kuřimí obsadili konečné šesté místo, které objektivně odpovídá naší aktuální výkonnosti.
 
Neděle - mladší žákyně: Nedělní část turnaje nám přinesla více radosti. Ve skupině jsme seřezali (jak říká Míra Plíhal) postupně VK Benešovskou, Drásov i slovenskou Skalici. Čtvrtfinále nám nadělilo soupeře z nejtěžších - Hlincovku. Odveta za sobotu i za kvalifikaci na "republiku" se však povedla. Výhra 2-0. V semifinále další oříšek - domácí Nové Veselí a další odveta, tentokrát za finále KP mladších žákyň. Opět výhra 2-0. Ve finále nás čekal polský Smiegiel. První set těsně pro polky, druhý stejně těsně, ale pro nás. Tiebreak nahoru - dolu a nakonec naše těsná porážka 18- 20. Ach - jo, zase stříbro, slzičky, smutek, nakonec radost i uspokojení s předvedeným výkonem z celého dne. Ve finále se na naši stranu postavily domácí hráčky i fanoušci. Děkujeme za podporu. Dík patří i skvělé organizaci celého turnaje.